Czy warto korzystać z apteki internetowej?

Wiele osób coraz częściej robi zakupy online. Wolimy wybierać produkty w zaciszu własnego pokoju, bez niepotrzebnego stresu i kolejek. Coraz częściej korzystamy także z usług apteki internetowej, w której leki i dermokosmetyki są po prostu tańsze. Dlaczego warto tam kupować?

Jak działa apteka internetowa?

Apteka internetowa działa nieco inaczej niż zwykły sklep w sieci. W aptece możemy bowiem kupić produkty, które mogą mieć wpływ na stan naszego zdrowia, więc mogą je sprzedawać osoby, które mają wiedzę na ten temat. Taką nazwę mogą mieć tylko uprawnione do tego podmioty. W praktyce działa to tak, ze wysyłkową sprzedaż leków zamawianych przez internet mogą prowadzić tylko apteki i punkty apteczne posiadające zezwolenie Inspekcji Farmaceutycznej. Większość tego typu sklepów to apteki sieciowe, które zdecydowały się również na działalność w internecie. Często zamówiony towar można odebrać w siedzibie apteki. Leki w aptece internetowej zazwyczaj są tańsze, gdyż ma ona duży obrót, czyli dużo sprzedaje. W związku z tym zamawia w hurtowni więcej towaru, dzięki czemu może wynegocjować duże rabaty, co korzystnie odbija się na cenach dla klientów.

Zasady pracy apteki internetowej

Za sprzedaż wysyłkową w aptece internetowej odpowiedzialna jest osoba z uprawnieniami farmaceuty lub technika farmaceutycznego. Mimo że w trakcie składania zamówienia nie widzimy pracownika, możemy do niego zadzwonić, by dopytać się o dany specyfik i prosić o radę. Każda z tak działających aptek ma tak zwaną infolinię – wyszkoleni specjaliści udzielą wszelkich porad. Pracownik zajmujący się wysyłaniem produktu musi oznaczyć danymi apteki opakowanie zewnętrzne leku, a każde zamówienie podlega elektronicznej ewidencji. Produkty lecznicze muszą być odpowiednio zapakowane i zabezpieczone przed zniszczeniem. Trzeba również zadbać o odpowiednią temperaturę przechowywania, brak dostępu światła, wody i innych szkodliwych dla leku czynników zewnętrznych.

Czy w aptece internetowa kupimy wszystkie leki?

W aptece kupujemy leki na receptę, które zapisał nam lekarz. Czy możemy zrealizować receptę w aptece internetowej? Oczywiście, ale nie jest tak, że zostanie on nam wysłany – specyfik musimy odebrać osobiście, okazując receptę. Apteka internetowa może bowiem prowadzić wysyłkową jedynie leków OTC (bez recepty). Nie ma żadnych ograniczeń w przypadku wysyłkowej sprzedaży całej reszty asortymentu, a więc suplementów diety, wyrobów medycznych i kosmetyków. Leki kupione przez internet można oddać w ciągu 10 dni, a tych kupionych w aptece tradycyjnej na pewno nie zwrócimy. W przypadku zakupów online kupujący może odstąpić od umowy zawartej na odległość w terminie do 10 dni od daty zakupu usługi albo otrzymania produktu i zwrócić towar bez podania przyczyny.

W dobie rozwoju sieci internetowej, zakupy online są bardzo wygodne. Wystarczy przestrzegać zasad bezpieczeństwa, by być zadowolonym z zakupów. Chcąc oszczędzić czas i pieniądze, leki i suplementy kupujmy w tańszej aptece internetowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *