Rowerem po Berlinie

Chcesz zwiedzać miasto w bardziej oryginalny i swobodny sposób? Zdecyduj się na rower. W Berlinie to czysta przyjemność.

Call-a-Bike-rower-w-berlinieW stolicy Niemiec jazda na rowerze to nie kaprys i fanaberia (ani też, jak w Polsce, przyczyna potencjalnego konfliktu samozwańczego rowerzysty z kierowcami i pieszymi, a w skrajnych wypadkach walka o byt), lecz oczywistość. Łączna liczba świetnie zaprojektowanych i dogodnie wytyczonych tras rowerowych to ponad 850 km, komfortowo przejechać można praktycznie przez całe miasto i dotrzeć w dowolne miejsce; ogromna ilość miejskiej zieleni oraz łagodne ukształtowanie terenu sprawia, że większość tras jest nie tylko funkcjonalna, ale też po prostu bardzo przyjemna. Nie bez powodu Berlin uznaje się za jedną z najbardziej przyjaznych cyklistom metropolii. Niski odsetek kradzieży sprzętu i wysoka kultura współuczestników ruchu drogowego, z reguły bardzo przychylnych rowerzystom, pogłębia ten wizerunek.

Jeśli nie dysponujemy własnym jednośladem, to możemy skorzystać z ponad 1200 rowerów miejskich w 80 samoobsługowych wypożyczalniach (minuta wynajęcia roweru – 8 eurocentów; całodniowe wypożyczenie – 15 euro); taniej można wynająć rower w jednej z prywatnych wypożyczalni, polecamy bardzo wygodne rowery elektryczne.

Świetnym sposobem na poznanie stolicy jest są też zorganizowane wycieczki rowerowe – ogólne lub tematyczne: śladami III Rzeszy, trasą zatytułowaną Mur Berliński i Zimna Wojna czy wycieczka rowerowa po Poczdamie. Więcej na temat rezerwacji biletów na atrakcje z cyklu Berlin Bike Tour tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *