Mapa Berlina

Berlin jak wiadomo to stolica Niemiec i przy okazji największe miasto tego kraju. Jest ono położone w północno-wschodniej części Republiki Federalnej Niemiec, pomiędzy dwoma rzekami – Szprewą i Hawelą. Od granicy z Polska dzieli je jedynie 90 kilometrów.

Miasto od 2001 roku jest podzielone na dwanaście okręgów administracyjnych, które z kolei dzielą się aż na 96 dzielnic.

Każdy okręg ma coś w rodzaju własnych praw miejskich oraz samodzielny samorząd.

Berlin ma powierzchnię ponad 890 kilometrów kwadratowych i zamieszkuje go prawie 4 milionowa liczba ludności. Społeczeństwo stolicy Niemiec jest zróżnicowane i multikulturowe. Berlin jest uznawany za jedno z bardziej liberalnych i otwartych miast w Europie.

To ulubione miejsce hipsterów, wszelkiej maści artystów oraz kreatywnych ludzi z całego świata.

Dobrym przykładem jest tu dzielnica Kreuzberg.

Wycieczki do Berlina / Sprawdzone noclegi, opinie i tanie loty z Polski!

Tanie noclegi w Berlinie: Hotele, apartamenty, kwatery

Noclegi

Tanie noclegi w Berlinie. Hotele, hostele, apartamenty i sprawdzone kwatery u Polaków. Promocje!

Recenzje i opinie turystów o Berlinie

Ubezpieczenie

Ubezpieczenie turystyczne dla podróżujących do Berlina. Porównanie najkorzystniejszych ofert na rynku.

Mapa Berlina

Zlokalizuj na mapie Berlina wszystkie najciekawsze atrakcje jakie można znaleźć w tym mieście:

Poznaj także dzielnice Berlina.

Stolica Niemiec może pochwalić się doskonale zorganizowaną komunikacją miejską, w której skład wchodzą nie tylko autobusy i linie metra, ale także pociągi. Miasto podzielone jest na trzy strefy – A, B i C. Po Berlinie można także bez problemów poruszać się rowerami, co jest i bardziej ekologiczne dla środowiska, i bardziej korzystne dla naszego zdrowia. Stolicę Niemiec obsługują także dwa lotniska – port lotniczy Berlin-Tegel oraz port lotniczy Berlin-Schönefeld.

Berlin to przede wszystkim duży ośrodek gospodarczy i finansowy. Jest ważnym węzłem komunikacyjnym – drogowym, kolejowym i lotniczym co widać na powyższej mapie Berlina. Głównymi gałęziami przemysłu jest tu produkcja maszyn, elektroniki oraz odzieży, a także usługi transportowe. Stolica Niemiec jest również ważnym ośrodkiem handlowym, gdzie corocznie organizowane są międzynarodowe targi oraz wystawy. Berlin to także centrum oświaty i siedziba wielu drużyn sportowych. W 1936 roku odbyły się tu Letnie Igrzyska Olimpijskie.

Stolica Niemiec to miasto pełne atrakcji i zabytków.

Jest idealnym miejscem na spędzenie ciekawego weekendu, czy to w parze, czy z paczką znajomych. Sprawdzi się zarówno w przypadku miłośników historii i zwiedzania, dla rodzin z dziećmi, jak i poszukiwaczy nowych smaków. Berlin kusi nie tylko licznymi obiektami muzealnymi oraz atmosferą wielkomiejskiego życia, ale także bardziej kulturalną i artystyczną swoją stroną. Liczne festiwale, wystawy czy okolicznościowe imprezy, przyciągają tłumy turystów do tego miasta. Dużą popularnością cieszą się też parki miejskie oraz pchle targi, których w Berlinie nie brakuje.

Zobacz wszystkie atrakcje w Berlinie.

Poniżej administracyjna mapa Berlina:

Mapa Berlina
Mapa Berlina / Źródło mapy: Wikipedia

Dodaj opinie na forum